Şehit eşini sedye üzerinde uğurladı

Terör örgütü PKK, Mardin’in Derik ilçesinde Üçyol Jandarma Karakolu’na bomba yüklü araçla saldırı düzenledi. Karakol duvarının önüne teröristlerce bırakılan aracı nöbetçi kulübesinden fark eden Jandarma Uzman Çavuş Numan Öksüz, olay yerine gitti. Bu esnada bombalı araç uzaktan kumanda ile infilak ettirildi. Patlamada, Öksüz şehit olurken, 1’i ağır 9 asker ile 2 sivil yaralandı. Hastaneye kaldırılanlan arasında şehidin 5 aylık hamile eşi Tuğba Öksüz de yer aldı.

Numan Öksüz için Mardin 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası’nda dün uğurlama töreni düzenlendi. Yağmur sebebiyle komutanlığın salonunda yapılan törene saldırıda yaralanan 5 aylık hamile Tuğba Öksüz de sedye üzerinde katıldı. Acılı eş, uzun süre gözyaşlarına hakim olamadı. Törende, saldırı sırasında yaralanan şehidin silah arkadaşları da hazır bulundu. Törenin ardından şehit Öksüz’ün naaşı toprağa verilmek üzere memleketi Kahramanmaraş’a uğurlandı.

DUYGULANDIRAN PAYLAŞIMLAR
Üçyol Jandarma Karakolu saldırısında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Numan Öksüz’ün Facebook sayfasındaki paylaşımları duygulandırıldı. Paylaşımlarında sürekli şehit olan güvenlik güclerine dikkati çeken Öksüz’ün ‘Sessiz olun, jandarmalar şehit oluyor, şehidimiz var’, ‘Şehitlerimiz için yastayız’ şeklinde ifadeleri yer aldı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER