Kızı komada, annesi dışarıda mücadele ediyor

Arkadaşlarıyla alkol aldığı iddia edilen liseli Aleyna Demircan, şüpheli bir şekilde üçüncü kattan yere düştü. Genç kız, komada yaşam mücadelesi veriyor. Olay, polis kayıtlarına intihar olarak geçti. Annesi ‘Kızım bağımlı değil, intihar etmiş olamaz. Olay aydınlatılmalı.’ dedi.

İstanbul’da arkadaşlarıyla birlikte dün sabah saatlerinde iş merkezinde alkol aldığı iddia edilen 16 yaşındaki Aleyna Demircan, şüpheli bir şekilde üçüncü kattan yere düştü. Vücudunda kırıklar oluşan ve iç organları hasar gören Demircan, makineye bağlandı. Olay anında yanında bulunan arkadaşlarının polise verdikleri ifadelerin çelişkili olduğunu söyleyen anne Şenay Demircan, kızının alkol ve uyuşturucu madde kullanmadığını belirtti. Kızının başına gelenlerin polis kayıtlarına intihar olarak geçmesini kabul etmeyen anne, makineye bağlı olarak yaşanan Aleyna için yetkililerden yardım istedi.
İstanbul’un Esenler ilçesinde annesi uyuduktan sonra dışarı çıkan 16 yaşındaki Aleyna Demircan, 3 arkadaşıyla birlikte Esenler son durakta 5 katlı iş merkezinin üçüncü katında boş bir daireye geldi. Lise ikinci sınıfta okuyan ve babası cezaevinde olan Demircan, saat 04.00 sularında ablasını arayarak çok geç kalmadan eve geleceğini söyledi. Saat 05.00 sularında ise taksiciler Demircan’ı 3’üncü katın camında gördü. Kendisine içeri girmesi için bağırılmasına rağmen Demircan, tepkisiz bir şekilde camdan aşağı düştü. O sırada iş merkezinin önünde nöbet tutan taksiciler, Aleyna’yı iş merkezinin yakınındaki Güney Hastanesi’ne kaldırdı. Arkadaşları da hastaneye gelerek Aleyna hakkında bilgi almak istedi. Bu sırada Vedat isimli şahsın yapılan kimlik sorgulamasında uyuşturucu madde temininden arandığı ortaya çıktı. Demircan, yapılan ilk müdahalenin ardından Bağcılar Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ne kaldırıldı. Vücudunun bazı noktalarında kırıklar olan Aleyna’nın iç organlarının iflas ettiği ve makineye bağlı yaşadığı belirtildi.
‘Kızımın yaşaması için yardım bekliyorum’
Anne Şenay Demircan, Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde kızının intihar ettiği yönünde kayıt tutulduğunu öğrendi. Duruma itiraz eden anne, kızının yanındaki arkadaşlarının çelişkili ifadeler içerisinde olduğunu ve görgü tanıklarının ifadelerine göre Aleyna’nın camdan tepkisiz ve baygın bir şekilde yere düştüğünü iddia etti. Bu durumun üstünün kapatılmaması gerektiğini kaydeden anne Demircan, makineye bağlı olan kızı için yetkililerden yardım istedi. Anne Demircan, “Benim yaşadığım her anne-babaya ders olsun. Benim kızım hiç alkol ya da madde alan biri değil. Görgü tanıkları da kızımın baygın bir şekilde düştüğünü anlatıyor. Bunun aydınlatılması lazım. Yanında bulunan arkadaşları çelişkili ifadeler veriyor. Kızımın yaşaması için yardım bekliyorum.” dedi.

BURAK ÇAN İSTANBUL

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER