‘Türkiye’ye de Filistine de kazandırmadı’

AKP eski milletvekili Haluk Özdalga, Türkiye ile İsrail arasında varılan anlaşmanın Türkiye’ye ve Filistin’e hiç birşey kazandırmadığını, aksine Türkiye’nin uluslararası aranedaki ağırlığını yok ettiğini savundu.

AKP’den Ankara Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görev yapan Haluk Özdalga, Türkiye-İsrail anlaşmasıyla ilgili görüşlerini twitter hesabından kamuoyuyla paylaştı. Özdalga’nın twitter paylaşımları şöyle:

1-İsrail’le yapılan Anlaşma iktidarın dış politikada mecalsiz, hedefsiz ve etkisiz olduğunun yeni bir göstergesi.

2-İsrail’le 6 yıl ilişkiyi tamamen kopardın, şimdi barıştın. Bunun sonunda Türkiye’nin çıkarı ne kazanç sağladı? Cevap: Hiç bir şey.

3-Bu 6 yıl sonunda Filistin davasına hangi katkı yapılmış oldu? Cevap: Hiç bir şey.

4-Gazze ablukası kalktı mı? Azaldı mı? Hayır. İsrail izniyle Bir limana malzeme göndereceksin. Ama Mavi Marmara öncesi de aynısı mümkündü!!!

5-Dahası, İsrail izniyle bir limana malzeme göndermeyi kabul ederek, kalksın dediğin İsrail ablukasına meşruiyet kazandırıyorsun!

6-Abluka altındaki Gaze halkının seyahat özgürlüğünü bir nebze bile iyileştirebildin mi? Cevap: Hayır. Aksine, ablukaya tanıma kazandırdın!

7-Zaten Mavi Marmara’yı BM mahkemesine taşıyarak da Abluka’ya uluslararası hukuk tanıması sağlamıştın!

8-Söz ve söylemlerinin bir sonuç doğurmadığını kendin dünyaya gösterdin. Bu durumda sözlerini acaba dünyada kimler ciddiye alacak?

yarinabakis.com

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER