Sergiyi küratörüyle gezin

Mario Prassinos sergisinde bugün küratör Seza Sinanlar Uslu ile birlikte özel bir tur gerçekleştirilecek.

Pera Müzesi, sanatseverleri ayrıcalıklı bir geziye davet ediyor. ‘Bir Sanatçının İzinde: İstanbul-Paris-İstanbul’ sergisini, küratörü Seza Sinanlar Uslu eşliğinde gezebilirsiniz. Sanat yaşamına 20. yüzyıl avangartları arasında Paris’te başlayan Mario Prassinos’un eserlerinin yer aldığı sergi, yarın küratör Uslu ile birlikte görülebilir.

25 Mayıs’ta açılan ‘Mario Prassinos: Bir Sanatçının İzinde, İstanbul-Paris-İstanbul’ sergisi kapsamında, serginin küratörü Seza Sinanlar Uslu ile iki özel tur gerçekleştiriliyor. Uslu, katılımcılara 20. yüzyılın bu özgün ve Türkiye için gizli kalmış sanatçısını tanıtırken, serginin oluşum sürecindeki detaylar ile eserler hakkında ayrıntılı bilgi aktaracak. Prassinos’un resimlerinden kitap illüstrasyonlarına, dokuma örneklerinden gravürlere uzanan farklı teknikteki eserlerini küratör eşliğinde gezmek isteyen ziyaretçiler, yarın saat 18.30’da Pera Müzesi’ndeki bu özel tura katılabilir.

Rehberli turların ücreti 30 TL’dir. Sınırlı kontenjana sahip gezi için [email protected] e-posta adresinden veya 0212 334 99 24 numaralı telefondan rezervasyon yapılabilir. BAKIŞ SANAT

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER