Oğlan bizim kız bizim, konsept düğünler hepimizin

Sezonun öne çıkan düğün trendleri, konsept organizasyonların gitgide daha popüler bir hale geleceğini gösteriyor. Modern ve renkli bir davete ev sahipliği yapmak isteyen gelin ve damat adayları, şeker büfesi, anı kumbarası ve damat rozeti gibi eğlenceli detaylarla unutulmaz bir ambiyans yakalıyor.

Yaz aylarının yüzünü göstermesiyle birlikte, evlilik hazırlığında olan çiftler için tatlı bir heyecan kendini gösterir. Düğün mevsimi resmi olarak başlamıştır artık! Ancak eski zamanların düğün salonlarında, birkaç konfeti ya da simli süslerle hareketlendirilen organizasyonların günümüzde bambaşka bir havaya büründüğü aşikâr. Artık her düğünün özel bir organizatörü ve genç çiftin tercihine göre şekillenen bir konsepti var. Siz de hayatınızın en güzel gününde misafirlerinizi eğlenceli detaylarla hareketlendirilmiş bir ambiyansta ağırlamak istiyor, ancak düğün organizatörüne verecek bütçeyi toparlayamıyorsanız, sezonun öne çıkan trendlerini takip edebilirsiniz. Böylece hem daha ekonomik çözümler sağlayabilir hem de kendi emeğinizle modern ve renkli bir atmosfer oluşturabilirsiniz. İşte 2016 yazının en eğlenceli düğün trendleri!

AŞK DOLU ŞEKER BÜFELERİ

Şeker büfeleri doğum günü, söz, nişan ve düğün gibi kutlamaların yeni favorisi! Herkes kendi tercih ettiği konseptte büfeler hazırlayıp estetik bir görünüm yakalarken, fotoğraflarına keyifli dekorlar oluşturuyor. Siz de düğününüzde gümüş tabak, mum ve şamdanlarla hazırlanmış şık bir büfeyle misafirlerinizi elit bir ambiyansta ağırlayabilirsiniz. Küçük bir ipucu: LOVE yazılı şeker büfeleri ve beze kulelerini bu yaz birçok düğünde göreceğiz. Bizden söylemesi!

Eğlenceli dev harf balonları

Özel gün kutlamalarında balonların ortama farklı bir hava kattığı gerçeği, hepimizin malumu. Ancak klasik uçan balonlardan farklı bir ayrıntı peşindeyseniz dev harf balonlar bu yazın hit nesneleri arasında.

Damat tarafı burada mı?

damat-tarafi-kendin-tasarla-rozet_700

Düğününüzde kendiniz kadar çevrenizdeki arkadaşlarınızın da konsepte uygun görünmelerini istiyorsanız küçük detaylarla şık bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Gelinin arkadaşları için üzeri tüylü saç bantları, çiçekli bileklikler ve Venedik maskeleri sevimli bir hava oluştururken damadın arkadaşlarına özel tasarlanan ve üzerinde ‘damat tarafı’ yazan rozetler eğlenceli konseptinize eşlik ediyor.

Geline özel sabahlık ve tişörtlerden ilham alın

Düğün demek, gelinin kendisini tepeden tırnağa prenses gibi hissetmesi için kalabalık bir grubun seferber olması demek! Son yıllarda ortaya çıkan keyifli bir gelenek hem gelini rahatlatıyor hem de geriye bu hareketli günden keyifli anıların kalmasını sağlıyor. Üzerinde ‘gelin’ ya da ‘bride’ yazan sabahlık ve tişörtlerden bahsediyoruz! Gelin adayı eğlenceli tasarımlarla donatılmış tişört ya da sabahlığını üzerine geçirip hem günün yıldızı olarak parlıyor hem de gelinliğini nikâh saatine saklamış oluyor. Dilerseniz kız kardeşiniz ya da arkadaşlarınıza da bu eğlenceli giysilerden yaptırabilirsiniz.

Anı defteri out, anı kumbarası in

anı-kumbarası

Birkaç yıl öncesine kadar düğünlerde misafirler, yeni evli çifte en güzel dileklerini iletmek için anı defterine yazarlardı. Günümüzde ise bu gelenek sıra dışı ama keyifli bir dönüşüm geçirdi. Artık düğünlerde saydam cam bir pano ve yanına kalp şeklinde ahşap tabletler bırakılıyor. Slogan ise çok basit: ‘Güzel dilekler kumbaraya!’

Cibinlikli tahtlar, kırmızı halılar ve Hint kınacısı

Kına gecesi, günümüzde modern ve geleneksel detayları harmanlayan yorumlara sahne oluyor. Kına yakma, kaftan giyme, testi kırma ve gelini ağlatma gibi eski adetler yerini korurken, artık gelinin arkadaşlarına dağıtılan led ışıklı mumlar, tefler ve resim çerçeveleri çok revaçta! Gelinin davul çalması, tahtta prenses edasıyla oturması ve önüne kırmızı halı serilmesi en yeni trendler arasında. Düğüne Hint kınacısı çağırıp kına yaktırmakda genç kızlar arasında fazlasıyla popüler!

DİLARA IŞIK

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER