‘Tahliye edin’ anonsu AVM’yi karıştırdı

Kadıköy’de bir alışveriş merkezinde duyulan “tahliye edin” anonsu paniğe yol açtı. Merkeze polis ekipleri yönlendirilirken bu sırada çok sayıda kişi binayı terk etmek için birbiriyle yarıştı. Kaçışanların aslında olmayan olayları yüksek sesle paylaşmaları paniği büyüttü.
Anonsun teknik bir arızadan kaynaklandığı, otomatik olarak devreye girdiği belirtilirken, AVM’deki bir mağazaya cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

Olay dün saat 15.00 sıralarında yaşandı. Alışveriş merkezi içerisinde bir mağazadan “tahliye edin” anonsu duyuldu. O mağazanın müşterilerinden başlayarak binayı terk etme çabası tüm merkezde bulunanlara yansıdı. Bir görgü tanığı yaşananları şöyle anlattı: “Kafeden silah sesi geliyor dediler. Yüksekçe bir yer; herkes aşağı atladı. Sadece çatışma var dediler. İçeride yapılan anonsta canlı bomba var dediler. İçerisi çok panik halindeydi. İnsanlar kaçışıyordu. Biz de kaçtık. Alışverişi filan bıraktık, direkt kendimizi dışarı attık. AVM boşaltıldı. Bayılanları ambulans geldi aldı. Korkunçtu.” İSTANBUL DHA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER