İşte şampiyon Portekiz’in şampiyonluk primi

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası finalinde Fransa’yı uzatmalarda Eder’in attığı gol ile 1-0 yenen ve tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonu olan Portekiz Milli Takımı, ülke basınından büyük övgü aldı. Öte yandan oyuncular 275 biner EURO prim alacak. Türkiye A Milli Takım oyuncuları ise toplamda 650 bin Euro prim almıştı.

Portekiz basını, tarihi başarıyı şu başlıklarla manşetlerine taşıdı:

Abola: “Portekiz, tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonu oldu”

Canal de Negocios: “Paris’te fetih. Portekiz Avrupa şampiyonu”

Correio da Manha: “10 Temmuz, Portekizliler Günü”

Expresso: “Bu canlı, bu kanlı, bu deli, bu sevgi. Şampiyon Portekiz”

Publico: “Bu Avrupa şampiyonluğunda acı. gözyaşı ve sevinç var”

Record: “Avrupa şampiyonu Portekiz oldu”

ŞAMPİYON SAAT 13.00’TE LİZBON’DA

Euro 2016’da şampiyonluğa ulaşan Portekiz, bugün TSİ 13.00’te başkent Lizbon’da olacak. Portekiz Milli Takımı’na büyük bir karşılama töreni düzenleneceği, Belem Sarayı’nın balkonundan kutlamaların başlayacağı ve tüm gün boyunca devam edeceği açıklandı.

PORTEKİZ’İN ŞAMPİYONLUK PRİMİ BELLİ OLDU

Bu arada Portekiz Milli Takımı’nda oyuncuların alacağı prim de belli oldu.

Portekiz gazetelerinden Abola’nın haberine göre Portekiz’in şampiyonluk primi, futbolcu başına 275 bin Euro olarak belirlendi. EURO 2016’yı şampiyon tamamlayan Portekiz, UEFA’dan şampiyonluk primi olarak da 8 milyon Euro kazandı. Bu arada Portekiz Milli Takımı oyuncuları, EURO 2016’ya katılım primi almadı.

BİZ 650 EURO VERMİŞTİK

Türkiye A Milli Takımı oyunuları ise, sadece turnuvaya katılma primi olarak 650 bin Euro para almıştı. Ayrıca turnuva dönüşü oyunculara 150 bin EURO dağıtılmış toplamda oyuncu başına 650 bin Euro ödeme yapılmıştı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER