Can Erzincan TV yeni uydusuna taşınıyor

Türksat tarafından hukuksuz olarak uydudan indirilmesi gündeme gelen Can Erzincan TV, yayınlarına Hotbird uydusu üzerinden devam etme kararı aldı. 20 Temmuz’da Türksat üzerinden kanala ulaşamayacak izleyenlerin sadece uydu ve çanak anten ayarlarını değiştirmeleri yeterli olacak.

Türksat, Can Erzincan TV’ye 20 Temmuz’da gönderdiği yazıda kanalın yayınlarına bir ay sonra son verileceğini bildirmişti. Sansüre tepki gösteren kanal, bir ay süresinde ekranlarının üst köşesinde yer alan “Kapatma” yazısıyla tepkisini dile getirdi. Hotbird’den yayınlarına devam etme kararı alan kanal, ekranın üst köşesinde ‘taşınıyoruz’ yazısıyla yayınına devam ediyor.

Can Erzincan’ı izlemeye devam etmek isteyenlerin ise televizyon ve uydu ayarlamalarında birkaç değişiklik yapmaları gerekiyor. Uydu cihazları Hotbird uydusuna ayarlı olan kullanıcıların sadece Frekans: 11054, Sembol: 27500 (H-YATAY) ayarlamalarını yapmaları yeterli. Çanak anten sahibi olanlar ise yanına bir çanak anten daha ekleterek hem Can Erzincan TV’yi hem de binlerce kanalı kolayca izleyebilecek. BAKIŞ İSTANBUL

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER