Trabzonspor, QNB ile anlaşmayı imzaladı

TRABZONSPOR  ile Qatar National Bank (QNB) forma göğüs ana sponsorluk anlaşması imzaladı.

İstanbul’da Raffles Hotel’de gerçekleştirilen imza törenine Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, QNB Grup İletişim Genel Müdürü Yousef Darwish ile bordo-mavili kulübün yönetim kurulu üyeleri katıldı. 3 yıllık sözleşme için QNB, Trabzonspor’a 1.5 milyon Dolar ödeyecek.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, bordo-mavili kulübün yeni bir yolculuğa çıktığını, yeni oluşturulan teknik ekibi ve oyuncu kadrosuyla büyük başarılara yelken açmaya hazırlandığını dile getirdi.

Usta, “Başarıya giden bu uzun yolculukta yolumuza QNB gibi saygın bir kuruluş ile çıkmaktan büyük gurur ve sevinç duyuyoruz. Bu yıl Trabzonspor’un 50’nci yılını kutlayacağız, hedefimiz Süper Lig’de şampiyonluğa ulaşmak. QNB’ye de bu heyecanımızı bizimle paylaştığı ve yanımızda olup desteklediği için teşekkür ediyorum” dedi.

“TÜRKİYE’DEKİ EN ÖNEMLİ SPONSORLUK ANLAŞMALARINDAN BİRİ”

Trabzonspor için tarihi bir gün olduğunu ifade eden Başkan Usta, “Belki de Türkiye’deki sponsorluklar içinde en önemli sponsorluk anlaşmalarından birini yapıyoruz. Dünya devi, prestiji çok fazla olan ve önemli şekilde spora destek veren Katar’dan QNB markası ile Trabzonsporumuz yeni bir yolculuğu başlıyor. Göreve geldiğimizde çıtayı yükseğe koyduk. Bunu gerçekleştirmek için de ekonominizin buna uygun olması çok önem arz ediyor. Neden QNB? Dünya spor endüstrisine baktığımızda bazı sponsorlar çok öne çıkıyor. QNB de bunlardan biridir. Spor dostu bir banka aynı zamanda Katar futbol ligi ve Endonezya liginin isim sponsoru. Türkiye ve Trabzon’un Katar ile yolları son yıllarda her konuda kesişiyor. Trabzon’a Körfez ülkelerinden geçen yıl 500 bin turist geldi, bu yıl ise 750 binin üzerinde turist geliyor. Bu anlaşmayı yapıyor olmamız bu açıdan da önemli” diye konuştu.

“GÜZEL GÜNLER BİZİ BEKLİYOR”

Yapılan anlaşmanın çok önemli bir döneme denk geldiğini ve itibar yönetiminin Trabzonspor ve kendileri için mihenk taşı olduğunu söyleyen Usta, ” Yeni stat, yeni kamp tesisleri, yeni sponsorumuzla herkesi işin içerisine katarak 50’nci yılımıza çok güçlü bir şekilde girmek istiyoruz. En büyük gücümüz taraftarımız. Şimdi yanımızda QNB gibi bir dünya markası var. 50’nci yılla yeni stadımız da geliyor. Güzel günler bizi bekliyor” dedi.

“ANLAŞMA 3 YILLIK 7,5 MİLYON DOLAR”

Anlaşma ile ilgili bilgiler veren Muharrem Usta, “Anlaşma 3 yıllık 7,5 milyon dolar. Bunu da ilk defa buradan açıklıyoruz. Trabzonspor’un tarihi açısından en yüksek rakam olsa gerek. Bu anlaşma finansal hacminden ziyade ilerisi için çok daha büyük önem taşıyor” diye konuştu.

QNB GRUP İLETİŞİM GENEL MÜDÜRÜ DARWİSH: “TRABZONSPOR HARİCİNDE BAŞKA SPONSORLUK ANLAŞMASI DÜŞÜNMÜYORUZ”

QNB Grup İletişim Genel Müdürü Yousef Darwish ise düzenlenen imza töreninde Türkiye’de Trabzonspor haricinde başka bir sponsorluk anlaşması düşünmediklerini dile getirdi.

Spor sektörünün kurumsal sosyal sorumluluk alanında önem verdiklerini söyleyen Darwish, “Marka stratejimiz içerisinde de tercih ettiğimiz iletişim kanallarından bir tanesi. Bu sebeple, Finansbank’ın satın alınması ile faaliyet göstereceğimiz Türkiye pazarında Trabzonspor sponsorluğumuzu doğru zamanda atılmış bir adım olarak görüyoruz. Türkiye’de Trabzonspor’dan başka bir kulübe veya lig sponsoru olmayı düşünmüyoruz” diye konuştu.

“TRABZONSPOR, TÜRKİYE’NİN EN KÖKLÜ, GEÇMİŞİ BAŞARILARIYLA DOLU SEÇKİN KULÜPLERİNDEN BİR TANESİ”

Trabzonspor’u tercih etmelerinin nedenlerini de anlatan Yousef Darwish, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin en köklü, geçmişi başarılarıyla dolu, geleceğe büyük bir heyecanla bakan, geniş bir taraftar kitlesine sahip olan seçkin kulüplerinden bir tanesi olmasıdır. Türkiye’de bulunma ve Trabzonspor ile bu anlaşmayı yapmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz. Ortadoğu ve Afrika’daki önder bir banka olarak 30’dan faza ülkede, 27 binden fazla çalışanımızla ve en son girdiğimiz ülke de Türkiye. Finansbank’ı satın alarak Türkiye pazarına girdik. Fransız futbol kulübü Paris Saint Germain, Endonezya Ligi ve birçok uluslararası turnuvanın sponsorluğunu üstlenen QNB için bu anlaşma yabancı olmadığımız bir iletişim alanı. Şunu iyi biliyoruz ki Türkiye’de bulunmadan Ortadoğu ve Afrika’da lider olamayız. İleriye dönük hırsları ve hedefleri olan  Trabzonspor’la anlaşma yaptığımız için mutluyuz.”

“YENİ SEZON FORMALARI TANITILDI”

Düzenlenen sponsorluk anlaşmasının ardından Trabzonspor’un yeni sezon formaları tanıtıldı.

Başkan Muharrem Usta, Yousef Darwish’e üzerinde adının yazılı olduğu forma ve atkı hediye etti. İki formayı bugüne yetiştirdiklerini ifade eden Usta, çubuklu formaların 15 gün sonra çıkacağını söyledi.

DHA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER