Söz Gümüş’se sükût Yasin

Galatasaray’ın genç forveti Sinan, Robben’i örnek aldığını söyledi. Sneijder’in, Hollandalı yıldızla kendisini tanıştırdığını açıkladı. Önümüzdeki sezon hedefini ‘15 gol’ olarak belirledi. Sinan’dan daha kısa konuşan Yasin Öztekin de yeni futbol döneminde 3 kupaya talip olduklarının altını çizdi.

Galatasaray’ın iki yıldızı Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin İsviçre kampında konuştu. Basın toplantısı düzenleyen ikili, sezon sonu şampiyon olacaklarına vurgu yaptı. Önce söz alan Gümüş, “Hedefimiz şampiyonluk. Kimin ne kadar süre aldığının önemi yok. Önemli olan sahada her şeyini verebilmek. Fenerbahçe geçen sene bir sürü transfer yaptı ama şampiyon olamadı. Transfer hiç bir şey. Önemli olan takım olmak. Bu sezon lig kupasını biz kaldırıcağız.” dedi.

Milli takım teklifi gelmedi

Milli takım tercihi konusunda ise yetenekli golcü, “Şu ana kadar Milli takım ile ilgili hiçbir yerden teklif gelmedi. Beklemedeyim. Ben doğma büyüme Almanya’daydım. Ama gönlüm Türkiye’den yana.” şeklinde konuştu. Yeni sezonda hedefinin en az 15 gol atmak olduğunu da söyleyen oyuncu, Robben’i örnek aldığını belirterek, “Sneijder, Facetime’dan Robben’i arayıp beni onunla görüştürdü.” ifadesini kullandı.

Yasin söz verdi

Geçen sezonki performansıyla hayal kırıklığı yaşatan Yasin Öztekin de yeni futbol döneminde daha iyi olacağının sözünü verdi. Sinan’dan daha az konuşan tecrübeli isim, TT Arena’nın dolması gerektiğine vurgu yaparak, “Taraftarsız eksik oluyoruz. Geçen seneyi kendimize sormalıyız. Her zaman olduğu gibi bu sene de 3 kupaya adayız. Taraftarımızın da arkamızda durması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Sneijder dosyası kapanmıyor

Galatasaray, İsviçre kampı sonrası Wesley Sneijder’le masaya oturmaya hazırlanıyor. Verilen cezalara itiraz ettiği, yönetim aleyhine açıklamalarda bulunduğu ve sezon açılışına geç geldiği için 2,2 milyon Euro para cezasına çarptırılan Hollandalı’ya uygulanan yaptırım kaldırılmayacak, sezon sonuna ertelenecek. Görüşmede oyuncunun menajeri Guido Albers de bulunacak. Futbolcu bu teklife itiraz ederse kendisinden kulüp bulması istenecek.

BAKIŞ SPOR

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER