Game of Thrones, Emmy Ödülleri’nin gözdesi

Amerikan televizyon sektörünün en önemli ödülü Emmy’nin adayları önceki akşam açıklandı. Türkiye’de de sıkı takipçileri bulunan ‘Game of Thrones’ (Taht Oyunları) dizisi toplam 23 dalda Emmy Ödülleri’ne aday gösterildi. Geçtiğimiz yıl, 24 dalda aday olduğu 67. Emmy Ödülleri töreninde 12 ödül kazanan HBO yapımı, bu yıl da listenin en güçlü adayı olarak öne çıkıyor.

Aday listesinin sürprizi ilk sezonunda 22 adaylık kazanan The People vs. O.J. Simpson: American Crime Story dizisi büyük bir sürpriz gerçekleştirdi. İlk sezonunda listeye giren bir diğer dizi ise Mr. Robot oldu. Rami Malek’in başrolde yer aldığı dizi, dört dalda ödüle aday gösterildi. Bir türlü Emmy seçicilerinin gözüne giremeyen The Americans dizisi ise ilk kez beş dalda aday gösterildi. İlk sezonuyla 12 dalda aday olupğ 5 ödül kazanan True Detective dizisi ise ikinci sezonunda sadece ses kurgusu dalında adaylık kazanabildi. Efsane dizi The Wire’ın ardındaki isim David Simons’ın yeni projesi ‘Show Me A Hero’ da yine bir adaylıkta kalan yapımlardan oldu. İkinci sezonu beğenilmeyen bir başka dizi de Better Call Saul oldu. Geçtiğimiz yıl ödül alamasa da 7 adaylık kazanan yapım, bu kez sadece üç adaylıkta kaldı.
68. Emmy Ödülleri, 18 Eylül’de Los Angeles’taki Microsoft Tiyatrosu’nda, Jimmy Kimmel’in sunuluğunu yapacağı törenle sahiplerini bulacak. BAKIŞ SANAT

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER