‘Dünya nereye gidiyor?’ diye endişeleniyoruz

Fransa’daki terör saldırısına ünlü isimler tepki gösterdi. Nice’te konser verecek olan Rihanna, Fransa’da yaşanan acı terör saldırına dair üzüntüsünü ve tepkisini kişisel sosyal medya hesabından belirtti. 28 yaşındaki şarkıcı fotoğrafın altına  “Nice’de yaşanan trajik olaylar doğrultusunda, 15 Temmuz’da Allianz Stadyumda gerçekleşmesi planlanan konserim planlandığı gibi gerçekleşmeyecek. Aklımız mağdurlar ve ailelerinde” notunu düştü. Fazıl Say’da dünyada bir dram yaşandığını ifade ederek şu cümleleri kuruyor: “Sosyal medyada Terörü destekleyen yorumlara rastlıyoruz bazen, tuhaftır, artık şaşırmıyoruz bile. “Senin terörün / benim terörüm / oh olsun / sen bana üzülmedin ben de sana üzülmem” gibi çok saçma karşılaştırmalar okuyor ve utanıyoruz. Bu savaşı, canlı yayın halinde, ortada seyrediyoruz. “Dünya nereye gidiyor?” diye endişeleniyoruz. Güvende yaşayabileceğimiz, barış ve sevgi içinde olacağımız bir dünyaya özlem duyuyoruz.”

Jennifer Lawrence: Trajik ve üzücü bir haber daha. Tüm kurban ve aileleri aklımızda, duamızda..
Amy Schumer: Yeter #PrayForNice
Chloë Grace Moretz: Bu dünyaya neler oluyor? #PrayForNice
Josh Duhamel: Kalbim Fransa’da #PrayForNice
Pascal Nouma: Ailem nice’de yaşıyor ve burada olmasalardı belki dun gece onlarda orada olacaktı. Masum çocukları, insanları öldüren zihniyeti kabul etmek mümkün değil, can almak hiçbir dinde yok.
Ayşegül Aldinç: Fransa’nın tedirginliği boşa değilmiş. Burda önlem alıp orada teröre yakalandılar.. Görüntüler korkunç.. Yazık çok yazık!
Sedef Avcı: Artık yeter gerçekten. Tüm bu terör saldırıları bir son bulsun artık.
Işın karaca: Yürek bitti. Sözler köreldi.
Edis: Tüm dünyanın başı sağolsun. Bakış Magazin

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER