Yazın en popüler destinasyonları en havalı sporları

Bodrum ve Çeşme’nin pahalı restoranları ve kalabalık beach’lerinden sıkılan tatilciler, yeni nesil bir tatil anlayışına yöneliyor. Türkiye’nin muhteşem koylarını yeniden popüler hale getiren keşif meraklılarının hayatında demode su sporlarına da yer yok. İşte yazın en popüler destinasyonları, en havalı sporları!

Yaz aylarının tam ortasında, hemen herkesin soluğu güney kıyılarında aldığı bu dönemde tatil planları hız kazanmaya başladı bile. Yoğun geçen tempoya kısa ama dinlendirici bir mola vermek isteyenler soluğu sahil şeritlerinde alıyor. Ancak tatile çıkmadan önce sıkı bir program yapmak bu eğlenceli süreci olabildiğince verimli geçirmenizi sağlıyor.

BODRUM VE ÇEŞME’NİN KALABALIĞINA İNAT

Popüler turizm beldeleri Bodrum ve Çeşme, uzun zamandır yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olduğu bilinen bir gerçek. 5 yıldızlı otelleri, meşhur beach’leri ve muhteşem deniziyle bu iki favori destinasyonun güzelliği dillere destan. Ancak yaz aylarının gelmesiyle birlikte şehirden kaçan hemen herkesin aynı güzergahlara akın etmesi Ege’nin bu iki güzelinin kapasitesini aşan bir kalabalığa sahip olmasını sağladı. Hal böyle olunca da keşif peşinde olan turistler yeni kıyı şeritleri arayışına geçti.

Uçan adamların sporu: Flyboard

0807-flyboard

Flyboard! Yaklaşık 2 sezondur oldukça popüler bir su sporu haline gelen flyboard, ayaklara geçirilen özel aparatı sayesinde denizin üzerinde özgürce hareket alanı sağlıyor.  Flyboard’u önümüzdeki sezonlarda da popüler tatil beldelerimizde sıkça görmeye devam edeceğinizden şüpheniz olmasın!

Sürat motoruyla paraşüt keyfi: Parasailing

0812-parasailing

Adrenalin dolu bir su sporu parasailing, eski popülaritesini yeniden kazandı. Sürat motoru ve paraşüt eşliğinde yapılan parasailing, selfie çubuğuyla özçekim yapan turistlerin muhteşem manzara eşliğinde çektiği fotoğraflar sayesinde fazlasıyla rağbet görüyor.

Yeni nesil sörf keyfi: Kitesurf

0811-kitesurf

Sörfün en havalı modeli Kitesurf’e duyulan talep gün geçtikçe artıyor. Kıyı beldelerinde birbiri ardına açılan kitesurf okulları bu durumu kanıtlıyor! Uçurtma eşliğinde yapılan bu spor için eğitmenlerden teorik bilgileri alacağınız bir programa katılmak gerekiyor.

Huzur ve sessizlik bir arada

0808-göcek

Tekne turlarıyla meşhur olan Göcek, el değmemiş koyları ve sakin doğasıyla rutinleşmiş tatil anlayışından çok daha fazlasını vaat ediyor. Göçek, huzur, sessizlik ve maviliklere doğru engin bir yolculuk arayanlar için.

DİLARA IŞIK

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER