Tedbirleri kararlaştırdık, kaygıya gerek yok

Geçen cuma akşamı gerçekleşen başarısız darbe girişimine karşı yabancı yatırımcıların nasıl bir tavır alacağı merakla beklenirken Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek dün yaptığı açıklamada, küresel yatırımcılarla bir telekonferans yapacağını ve Türkiye’nin sağlam makroekonomik temellerine dikkat çekerken gerekli tedbirleri aldıklarını aktaracağını duyurdu.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, dün sosyal medya hesabından (twitter) yaptığı paylaşımlarda, darbe girişiminin ekonomiye etkileriyle ilgili gerekli bütün tedbirleri aldıklarını belirterek, “Kaygıya gerek yok.” dedi. Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün küresel yatırımcılar ile bir telekonferans yapacağım. Milletimizin püskürttüğü darbe girişimi sonrası ülkemiz hızla normale dönüyor…”, “Ülkemizin makroekonomik temelleri sağlam. Gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Güçlenen siyasi istikrar& milletimizin desteği ile daha güçlüyüz.”, “Hazine Müsteşarımız ve Merkez Bankası Başkanımızla konuştum. Gereken tüm tedbirleri kararlaştırdık. İşimizin başındayız. Kaygıya gerek yok.” ve “Yarın sabah saat 08.00’de @BloombergHT’nin canlı yayın konuğu olacağım Takibinizi mutlaka bekliyorum.”Ekonomi Servisi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER