Kanarya 10’dan kurtuluyor

Fenerbahçe’ye büyük umutlarla gelen ancak performansıyla hayal kırıklığı oluşturan Diego Ribas’ın Türkiye macerası sona eriyor. Teknik heyet tarafından yeni sezon kadrosunda düşünülmeyen ve ülkesinde kendisine takım arayan Diego, Flamengo’yla anlaşmaya vardı. İki kulüp arasında ufak pürüzlerin kaldığı öğrenilirken 1-2 gün içerisinde resmi imzaların atılacağı belirtildi.

Oyuncunun menajeri ve babası Djair Ribas, Brezilya kulübüyle her konuda anlaştı. Taraflar 3 yıllık anlaşmada mutabık kaldı. Ancak Flamengo’yu düşündüren nokta ülkedeki transfer döneminin bu gece 12’de sona erecek olması. Kulüp yetkililerinin, iki ülke arasındaki saat farkını da göz önüne alarak FIFA’ya özel izin için başvuracağı ifade edildi.

Derbi kırılma noktası oldu

Geçen sezon Galatasaray’la oynanan derbide Gökhan Gönül’le tartışma yaşayan Diego, o maçtan sonra zor zamanlar yaşadı. Tribünlerin büyük tepkisini çeken Sambacı, hemen her maç tarafarlra tarafından protesto edildi. Topu ayağına aldığında rakip takım oyuncusu gibi ıslıklanan Diego, her geçen gün kafa olarak daha da takımdan koptu. Lig bitmeden babasına talimat veren 30 yaşındaki yetenek, teknik direktör Vitor Pereira’nın da gözünden düştü. Sezon öncesi hazırlık kampına davet edilmeyen Diego’ya takım bulamaması halinde paf takımla çalışmalarına devam edeceği söylenmişti. BAKIŞ SPOR

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER